Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Letovisko Paleochora

Na samotném konci jihozápadní Kréty se nachází jedno z nejhezčích míst pro strávení klidné dovolené v romantickém prostředí, jaké lze na tomto ostrově nalézt. Paleochora je v dnešní době spíše menší městečko, které čítá asi 2 000 stálých obyvatel a oproti většiny turisticky zaměřených středisek si zachovává i klasickou atmosféru, nemluvě o fantastické krajině v okolí. Narozdíl od Plakiasu nebo malinké Agia Galini, které jsou v oblasti klidných letovisek jedny z nejlepších na Krétě, je Paleochora živější, v hlavní sézóně téměř rušné letovisko. Jedinou nevýhodou je až příliš odlehlé umístění, díky kterému je toto letovisko vhodné spíše pro strávení dovolené na místě a objevování přírody než k podnikání výletů po ostrově.

Paleochora nabízí širokou škálu ubytování, zpravidla v penzionech, dostatek obchůdků, restaurací, taveren i barů, přitom však je vše příjemně vyvážené, takže to zde nevypadá jako v severních letoviscích.

V letovisku jsou dvě větší pláže, největší je písčitá na západním straně poloostrova, jejíž nevýhodou je horší ochrana proti větru, dále lépe chráněná oblázková pláž na východní části nebo můžete zkusit některou z odlehlejších menších oblázkových pláží. Výborná kvalita místních pláží je jedním z důvodů trvale se zvyšujícího zájmu o dovolenou v této lokalitě.

Zkrátka nepřijdou ani příznivci nočního života, naleznete zde dostatek barů a také nějakou tu diskotéku. Vše spíše v klidnějším duchu.

Okolí Paleochory je vhodné k výletům do přírody nebo do vesniček ve středozemí západní části ostrova, nic jiného zde ani není, protože se jedná o poměrně opuštěnou část Kréty. Přímo nad městečkem jsou pozůstatky Benátské pevnosti, ale krom hezkého výhledu zde moc k vidění není. Autem nebo autobusem si určitě nenechejte ujít návštěvu hlavního města západní Kréty Chanie. Co se týče měst, tak nic lepšího na Krétě nenajdete a byla by škoda si ji nechat ujít.

Přímo v Paleochoře je přístav, ze kterého se můžete svézt lodí na nejlepší pláž Kréty Elafonissi. Loď odplouvá v 10 ráno, návrat 15:30, cena pod 5€. Pokud jste zdatní chodci, tak se můžete svézt lodí do vesničky Agia Roumeli a navštívit soutěsku Samaria z jejího spodního konce, raději ale využijte nějakou CK a nechejte se vyvézt na její horní začátek a z Ag. Roumeli se necháte dopravit zpátky do Paleochory, sestup je to v tom horku dost náročný. Lodí se dá docestovat i do přístavu v Chora Sfakion, odkud se dá vyjet na prohlídku palmové pláže Preveli, pevnosti a pláže Frangokastello nebo letoviska Plakias, kde by neměl být problém sehnat ubytování a protáhnout si tento výlet např. na 2-3 dny. Pokud by jste lodních výletů neměli pořád ještě dost, tak se můžete vyplavit na vzdálenější ostrov Gavdos, který se nachází ještě 30km na jih od Kréty.

Údaje

LokalitaZápadní Kréta
OblastChania
PobřežíJižní pobřeží
Typ letoviskaStředně velké letovisko
Turistický ruchKlidné
Noční životKlidnější
Pláže v okolíPísečné a oblázkové
Počet pláží2
CenyPrůměrné
Hodnocení 

Lokace

Paleochora se nachází 77km na jihozápad od města Chania.

!!! Při výběru dovolené do oblasti Chania si prohlédněte podmínky, zda v nich máte uvedeno příletové letiště Chania. Jinak Vás čeká min 4-5h cesta z letiště Heraklion, tj. přes půl Kréty, což Vás vzhledem k faktu, že se do Chanie létá z ČR také může trochu rozladit. Last minute zájezdy do letoviska Paleochora od 200 CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisek. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Letovisko Paleochora - Kréta

Letovisko Paleochora - Kréta

 

 

Video

Ubytování a recenze hotelů v letovisku Paleochora

České CK nabízejí v letovisku Paleochora tyto hotely, apartmány, studia a pensiony:

Pension Filoxenia ** Recenze pensionu Filoxenia Zájezdy do pensionu Filoxenia
Ap. a studia Lito ** Zájezdy do ap. a studií Lito
Studia Manos **+ Zájezdy do studií Manos
Hotel Pal Beach *** Zájezdy do hotelu Pal Beach

Všechny zájezdy do letoviska Paleochora    Všechny Last Minute zájezdy do letoviska Paleochora