Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Letovisko Bali

Původní rybářská vesnička, která se jako většina ostatních na pobřeží Kréty přeorientovala na turistický ruch a rozrostla se ve velmi příjemné středisko. Bali je ve srovnání s ostatními letovisky menší a klidné, velmi příjemné místo pro odpočinek s dobrou polohou pro výlety po Krétě a slušným koupáním. Je zde znát původní vesnický duch, což je na jednu stranu dobře, na druhou stranu se zde nic neutají - lidé se zde vzájemně znají a své poznatky o návštěvnících si rádi sdělují...

Nevybouřená mládež by tímto letoviskem mohla být mírně zklamána, noční život zde zajišťuje jedna diskotéka a nějaký ten bar, letovisko usne kolem druhé hodiny ráno, ale dá se tu večer příjemně posedět, klid ocení spíše rodiče s dětmi nebo ti, kterým už není x-náct.

Po Bali jezdí okružní jízdu místní vláček, za 5€ se dá projet celý okruh po letovisku, více se ale využívají jednosměrné jízdy za 2€, kdy se necháte vyvézt z letoviska a přejdete na autobusovou zastávku ve směru Rethymno nebo Heraklion. Především do Rethymna je zde solidní autobusový spoj, jezdí celý den každou hodinu a 2 zpáteční lístky stojí asi 11€.

Bali leží na několika poměrně prudších svazích, prakticky vše zde máte do slušného kopce a osobně bych jej nedoporučil lidem s pohybovými potížemi. I mladí lidé zde lapají po dechu a motají nohama, hlavně když k tomu svítí sluníčko.

Stravování zde zajišťuje dostatečné množství taveren, v některých máte k dispozici české jídelníčky a také číšníci rozumí základním slovíčkům, ale ceny jsou zde o něco vyšší a automaticky si připočítávají spropitné (nebo špatně účtují), dávali jsme raději přednost jiným. V přístavu je kavárna u Vasila (nepamatuji si přesně jak se jmenovala, ale je přímo pod studiem Postos), mají zde vynikající vafle - porce za 6€ odpovídá velikostí většímu obědu, je na tom tak kilo nugety a ovoce. Vasil také velmi dobře vaří, porce jsou obrovské a chutné, ale většinou je zde večer tolik lidí, že kuchyni od osmé hodiny zavírá a podává jenom pití. Každé pondělí a pátek hraje nad přístavem v taverně Panorama živá hudba, s jídlem zde budete také spokojeni.

Když uz jsem u studia Postos, hodně lidí se ptá nebo hledá informace o tomto ubytování. Jedná se o menší (trochu těsné) studia, které vlastní starší manželský pár, dobře se starají o úklid (denně), ke každému pokoji je terasa a krom velmi malé koupelny se záchodem bez ventilace je zde pobyt příjemný. K vaření máte vše včetně rychlovarné konvice, ale jednodušší je se najíst v místních tavernách. Mimo jiné, Shenkos používá tyto studia i pro své delegáty.

Ke koupání zde máte několik pláží, ta největší je více otevřená do moře a jsou zde větší vlny, neplavci a rodiny s dětmi ocení pláže v přístavu nebo přes kopec u posledních taveren, kde pokud není opravdu silný vítr, tak nepoznáte co jsou vlny. K dispozici jsou všechny vodní sporty (šlapadla, loďky, skůtry, parasailing atd.)

Žádané jsou výlety lodí do Rethymna v den trhu, kde Vás nechají nakoupit a také Panorma, kde se můžete vykoupat. Ceny jsou asi 3x vyšší než kdyz si tam zajedete autobusem, ale i tak je o tento výlet takový zájem, že si lístek musíte koupit předem. Zájezdy do letoviska Bali od všech CK

Údaje

LokalitaStřední Kréta
OblastRethymno
PobřežíSeverní pobřeží
Typ letoviskaMenší letovisko
Turistický ruchKlidné
Noční životTéměř žádný
Pláže v okolíPísčité
Počet pláží4
CenyPříznivé
Hodnocení 

Lokace

Bali se nalézá na severním pobřeží 20km na východ od Rethymna a 45km na západ od Heraklionu. Krom polehávání na pláži a vysedávání v tavernách není v Bali celkem nic moc co dělat, v okolí také nic není, takže pokud již máte oleženiny z pobytu na pláži, tak se začnete zřejmě poohlížet po nějakém tom autě. Pokud si půjčujete auto v letovisku, tak počítejte s cenami od 50€ / den výše. Last Minute zájezdy do letoviska Bali

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisek. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Letovisko Bali - Kréta

Letovisko Bali - Kréta

 

 

Video

Ubytování a recenze hotelů v letovisku Bali

České CK nabízejí v letovisku Bali tyto hotely, apartmány, studia a pensiony:

Hotel Atali Village *** Recenze hotelu Atali Village Zájezdy do hotelu Atali Village
Ap. a studia Athina * Recenze ap. a studií Athina Zájezdy do ap. a studií Athina
Hotel Bali Beach *** Recenze hotelu Bali Beach Zájezdy do hotelu Bali Beach
Hotel Bali Blue Bay *** Recenze hotelu Bali Blue Bay Zájezdy do hotelu Bali Blue Bay
Hotel Bali Star ***+ Recenze hotelu Bali Star Zájezdy do hotelu Bali Star
Hotel Bali Village *** Recenze hotelu Bali Village Zájezdy do hotelu Bali Village
Hotel Gorgona ** Recenze hotelu Gorgona Zájezdy do hotelu Gorgona
Studia Kronos ** Recenze studií Kronos Zájezdy do studií Kronos
Hotel Lisa Mary *** Recenze hotelu Lisa Mary Zájezdy do hotelu Lisa Mary
Hotel Manos Palace *** Recenze hotelu Manos Palace Zájezdy do hotelu Manos Palace
Pension Nostos Recenze pensionu Nostos Zájezdy do pensionu Nostos
Studia Postos *** Recenze studií Postos Zájezdy do studií Postos
Hotel Sunset *** Recenze hotelu Sunset Zájezdy do hotelu Sunset
Hotel Xidas Garden *** Recenze hotelu Xidas Garden Zájezdy do hotelu Xidas Garden
Hotel Zoe ** Recenze hotelu Zoe Zájezdy do hotelu Zoe

Všechny zájezdy do letoviska Bali    Všechny Last Minute zájezdy do letoviska Bali