Kréta od A do Z - přehledný zdroj informací o ostrově Kréta

Pláž Falassarna

Klidná písčitá pláž na severozápadě ostrova (česky značena jako Falasarna). Spolu s pláží Elafonisi se dělí o první místo mezi Krétskými plážemi (názory na to, která z nich je lepší se různí). Pláž je velmi čistá, v roce 1999 byla vyhlášena druhou pláží s nejčistší vodou v Řecku a v roce 2002 dokonce nejlepší pláží Řecka. Turisté zde zavítají spíše zřídka, takže si zde každý najde své místečko na koupání. Návštěvu pláže je vhodné zkombinovat s prohlídkou antického přístavního městečka Falassarna. Falassarna se skládá ze 4 pláží:

Údaje

Typ plážeČástečně organizovaná
Povrch plážePísčitá
Čistota plážeVelmi čistá
Čistota vodyVelmi čistá
VlnyOtevřené moře, možnost vln
Obsazenost plážeMenší návštěvnost
TavernyV blízkosti pláže
Hodnocení 

Lokace

Pláž se nachází na západním pobřeží Kréty, 59 km na západ od města Chania v oblasti Chania. Pláž je v blízkosti stejnojmenného letoviska, bohužel zde s českou cestovkou nezavítáte (s vyjímkou fakultativních výletů). V blízkosti pláže (100m+) je možné se ubytovat. Na pláž je možné se dostat pravidelnou autobusovou linkou z Chanie nebo vlastními prostředky. Detail cesty získáte kliknutím na mapku Kréty nebo můžete využít interaktivní mapu na Google Maps kliknutím na logo. Zájezdy na Krétu do oblasti Chania od všech CK

*Mapa cesty je vyznačena po běžných cestách z důvodu napojení z pobřežních letovisk. Pokud je to možné, tak samozřejmě využijte dálnici.

Pláž Falassarna - Kréta

Pláž Falassarna - Kréta

 

 

Video